FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Sázková kancelář Sranda-Tip

Sázková kancelář SRANDA-Tip na chrtí dostihové dráze Praskačka


Praha, remake dne 01.08.2012


Dostihy chrtů České greyhound dostihové federace

Sázková kancelář nazvaná SRANDA-Tip zřízená na chrtí dostihové dráze Praskačka po její generální rekonstrukci, měla takový ohlas mezi majiteli chrtů, přítomnými diváky a laickou veřejností, že samozřejmě nemohla začít vadit těm lidem, kteří se cítili být frustováni nadšením lidí ze hry, přičemž mnozí z nadšených hráčů byli členy jejich klubů a členům svých klubů něco takového sami nabídnout nechtěli či nemohli - viz odkaz:
http://www.cgdf.cz/cs/sazkova-kancelar-srandatip.html

 
Pozn.: zasvěcení v naší „branži“ již něco vědí o tom, s jakými důsledky se setká ten, kdo je v této „branži“ kreativní, přející a je ochoten dávat druhým, viz zmínku o dopadené anonymce v článku:
O nás - České greyhound dostihové federaci, v odkaze : http://www.cgdf.cz/cs/o-nas-rozsirene-udaje-cgdf-1.html


Sázková kancelář  SRANDA-Tip a láhve vodky

Kdokoli z přítomných (majitelé chrtů či laičtí diváci) na dostizích České greyhound dostihové federace si mohl zahrát a zkusit tipovat např. výsledné pořadí dostihů. V kladném případě, když tipování bylo správné, získal výherce originální láhev kvalitní vodky Stolichnaya.

Toto legrační sázení bylo zdarma, jen zanedbatelně krátkou část období bylo nutno uhradit administrativní poplatek ve výši 20,- Kč, a pak opět bylo tipování vítězů či vítězného pořadí zdarma a dosud stále je - zdarma.

Vodka Stolichnaya a vodka CZECH Fotka

Láhve známé kvalitní vodky byly z propagačních důvodů polepeny jinou etiketou, než původní. Etiketa má  kromě fotky nápis v azbuce se slovní hříčkou – Czech fotka. Na etiketě je stylizovaná fotka Logistického terminálu Nupaky u Prahy, která patřila společnosti CZECH INTERNATIONAL, a.s. a proto skleněná administrativní budova logistického centra nesla na své střeše, nápis CZECH. Skutečně tedy šlo o fotku CZECH.    

 

Nejvíce vyher pobírali majitelé a chovatelé chrtů, laici se učili

Někteří výherci si mnohdy odnášeli plné náručí lahví – v Česku není tolik závodních chrtů,  téměř nemožné bylo nevyhrát, když se v problematice vyznáte. 
Je nasnadě, že nejvíce vyhrávali a nejvíce lahví vodky si odnášeli přítomní majitelé chrtů, kteří „z titulu profese“ výsledky dostihů chrtů pravidelně sledují.
 

Sponzor tipovací soutěže  

Sponzor této legrace a téměř jistých „výnosů“ sázejících lidí a následných svých jistých „prodělků“ toho nedbal - rád podporoval snahu hráčů získávat informace o chrtech, při kterých laik  poznával chrta, šlo o znalostní hru. Úplným laikům náš „bookmaker z Irska“ jménem Ryan of Brian či naše „sličné bookmakers“ radili, čili dávali své tipy.
 

Přínosná činnost „bookmakers“  

Bookmakers přijímali sázející v sázkové kanceláři SRANDA-Tip či obcházeli diváky na tribuně, informovali je o principu dostihů chrtů, o vrozeném pudu chrtů stíhat co se hýbe, apod. Dostihy koní lidé znali, dostihy chrtů už tolik známé nebyly.  
V našich reportážích na našich webových stránkách byla mnohokrát zveřejňována tato bohulibá propagační činnost našich „bookmakers“, ze soupající popularity chrtů těžili opět
samotní majitelé chrtů, kteří pak mohli snadno svá štěňata ze svých chovatelských stanic prodat. 

Znalosti o chrtech a výhry

Výherci tipovací soutěže SRANDA-Tip byli vyhlašováni a bylo jim blahopřáno za jejich znalosti, bez kterých by úspěchu v sázení nedosáhli. Byla, jak říká Jan Werich – sranda.

Obliba sázkové kanceláře SRANDA-Tip přinášela závist

Obliba této hry zvané SRANDA-Tip stoupala  - a v souvislosti s tím stoupala, bohužel, i závist.
 

A tak se jednoho dne stalo, že dostihy České greyhound dostihové federace navštívili dva pracovníci Policie ČR, samozřejmě v utajení a v civilu a – tipovali v naší hře SRANDA-Tip.
Vypadali jako běžní diváci, dokonce se dotyčný pár - žena a muž - v diváckém prostoru i líbal, takže byli ve svém pravém poslání neodhaleni a náležitě našimi „bookmakers“ i obslouženi. 
Osoba, která je nám známa, na Českou greyhound dostihovou federaci poslala udání rovnou na Policii ČR, Útvar pro odhalování pašeráctví a podloudnictví.  

Záležitosti v pořádku - majitelé chrtů tratili

A tak namísto práce pro chrty, a zajišťování dalších benefitů pro majitele závodních chrtů na chrtí závodní dráze Praskačka, se musel pan Rudolf Želinský, statutární zástupce společnosti CZECH INTERNATIONAL, a..s, věnovat obíhání různých úřadů a různých vyšetřování, než se vysvětlilo, že – jak jinak – je celá věc v pořádku. Že předmětné láhve vodky Stolichnaya byly vlastníkem řádně nabyty, že láhve vodky mají za sebou požadované atesty, že jde skutečně o láhve vodky Stolichnaya, a že  v souladu se zákonem byly láhve vodky polepeny propagačními etiketami.
A také, že předmětné láhve jejich majitel ostatním lidem, v souladu se svou vůlí - rozdává.  

Sponzor soutěže Sranda-Tip

Pan Zdenek Grondol láhve vodky od společnosti koupil, když již poněkud uplynula lhůta propagační akce Logistického terminálu v Nupakách u Prahy, prostě jen proto, aby kartony lahví v prostorách firmy nepřekážely jiným činnostem. Pan Grondol láhve vodky prostě na dostizích chrtů rozdává, jen se o svém obdarovávání druhých zábavou pořádanou pro druhé nechlubil.

Ze svého koupil a ze srdce rád věnuje

O té doby se v Dostihovém programu dostihových dní České greyhound dostihové federace či v Propozicích k dostihům chrtů objevují v souvislosti s tipovací soutěží SRANDA-Tip a výhrami, láhvemi vodky Stolichaya, i slova dárce:    
„Ze svého koupil a ze srdce rád věnuje – Zdenek Grondol“.     

 

 

Související odkazy:

                                   © Česká greyhound dostihová federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - CGDF ©

Bookmaker_Rayen_of_Brayen_Czech_Greyhound_Racing_Federation.JPG
ČGDF / Public Relations / Sázková kancelář Sranda-Tip
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba