FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Provoz chrtí dráhy v Praze

Chrtí dostihová dráha v Greyhound Park Motol

Areal_Greyhound_Parku_Pripraven_CGDF_2130626_018_SQ.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01667/large/Greyhound_Park_Motol_night_race_2130626_042.jpg Greyhound_Park_Motol_night_race_332.jpg
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01656/large/Restaurace_KOBE_Greyhound_Park_pripravena_CGDF_2130626_060_SQ.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01654/large/Areal_Greyhound_Parku_Pripraven_CGDF_IMG_0152.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01656/large/Restaurace_KOBE_Greyhound_Park_pripravena_CGDF_2130626_069_SQ.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01657/large/Sport-bar_Greyhound_Park_pripravena_CGDF_2130626_054_SQ.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01647/large/2-Greyhound_Park_Motol_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_9386_v.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01651/large/Racing_Paddock_Greyhound_Park_Motol_IMG_0040.jpg Racing_Paddock_Greyhound_Park_Motol_IMG_0054.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01667/large/Lexus_Praha_Greyhound_Race_Racing_Paddock_2130626_045.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01651/large/Greyhound_Park_Motol_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_9505_v.jpg Greyhound_Park_Motol_vitez_Lexus_Praha_Greyhound_Race_2013_Gucci_CGDF.jpg http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01675/large/053_Press_conference_Greyhound_Park_Motol_Opening_CGDF_PANK9792.jpg Kopie-Lexus_Praha_Greyhound_Race_Gucci_Winner_CGDF_256.jpg

 

Vážení majitelé závodních chrtů,
Vážení členové jiných dostihových organizací,

 

jak již mnozí víte, mnozí z nás - členů naší České greyhound dostihové federace – jsme po celý minulý rok až do současnosti tvrdě pracovali a vypomáhali s testováním a zprovozňováním nové chrtí dostihové dráhy v Praze – a to zdarma, na své náklady a ve svém volném čase, mimo svá občanská zaměstnání. (Tedy stejně, jako to mnozí děláte na "svých" chrtích dostihových dráhách, kde pouštíte své pejsky k závodům a trénujete s nimi.)   

Průběžně jsme na našich webových stránkách CGDF zveřejňovali reportáže z těchto našich pracovních akcí, i když to nejnáročnější – tvrdou dřinu (i různé těžké fyzické práce) tyto reportáže nepopisují.
Jak již mnozí víte, je pro nás nejdůležitější to, v jakých podmínkách naši chrti běhají.

 

Takže nyní mohou u CGDF organizovaní lidé -  členové CGDF - na oplátku své chrty nechat vyžít na nejluxusnější chrtí dostihové dráze, s tím nejluxusnějším vybavením a zařízením, s tím nejluxusnějším zázemím, jaké jinde v kontinentální Evropě neexistují - v Greyhound Parku Motol v Praze.
 

Můžeme se těšit tomuto historickému okamžiku – tomu, že jsme mohli být „u toho“, byť to bylo velmi náročné a vyčerpávající, zejména pro ty z nás, kteří mají (kromě výše uvedené dobrovolnické práce)  i velmi náročné zaměstnání, ve kterém neplatí, že již „padla“ - tedy zaměstnání, které ani náhodou nekončí opuštěním kanceláře.

Jsme dobré vůle a ochoty - přijmeme i jiná plemena chrtů

J sme té dobré vůle a ochoty, že ač nemusíme, byť jsme sdružením majitelů greyhoundů,
rádi na některé své chrtí akce přijmeme (v případě že to je možné) i několik pejsků těch majitelů chrtů, kteří jsou organizováni u jiné chrtí dostihové organizace (a tam platí členské poplatky a tam chodí na brigády, tam trénují, tam dostihují), aby si i jejich pejsci na "naší"
krásné dráze zaběhali.
Avšak lze přibrat nanejvýš pár pejsků, přesněji lze přidat jen pár startů k naší akci, takže záleží na rychlosti a správnosti podání vaší přihlášky (a Vaší schopnosti se mezi sebou domluvit k hromadným startům, což šetří čas).


Zvlášt termíny pro jiná plemena chrtů nepořádáme

V kalendáři našich akcí jsme nedávno uvedli i termíny pro běhání i externích majitelů chrtů v průběhu týdne, avšak o tyto termíny majitelé chrtích plemen neprojevili zájem. Nepřihlásil se ani jeden z majitelů např. barzojů, saluk, whippetů, italských chrtíků, faraonů, atd. Bez dostatečného počtu přihlášených chrtů se tyto chrtí akce nemohly konat, takže se již neopakují. Připravili jsme pro externí majitele chrtů (členy jiných klubů a organizací)  i další termíny, úplněji - i třídenní soustředění). Na 4 x opakované termíny soustředění se opět nikdo nepřihlásil.
Bohužel se pak takoví hlásí mimo režim, a dokonce se stalo, že k našim akcím přihlašoval někdo psa, který mu ani nepatřil.

Někteří majitelé chrtů si myslí, že "na dráhu" mohou kdykoli

Časté jsou dotazy typu, že jede někdo právě i se svým chrtem přes Prahu, tak jistě Greyhound Park Motol (GPM) běh jeho chrta na dráze umožní, a jiné podobné nápady.

Někteří majitelé chrtů vyžadují odpovědi patřící CGDF vadně po GPM

Prosíme, pochopte - zaměstnanci objektu GPM mají své vlastní pracovní povinnosti a starosti.
GPM má několik nájemců na jednotlivé prostory:
Provozy-Kontakty-GPM

Nezajímá je také, co specielně ve své "branži" dělají jejich nájemci vůči svým přihlášeným lidem. (např. jak na asfaltové závodní dráze trénuje školička Minibike pana Peška své žáky), a tak nemohou odpovídat  na dotazy, které patří ČGDF. 


Děkujeme těmto  majitelům chrtů:

Děkujeme těm majitelům chrtů, kteří si řádně přečtou naše pravidla, jednají dle nich a zasílají nám bezvadně připravené dokumenty spolu s přihláškou k akci – ulehčí nám to práci a čas - každý z nás má své občanské zaměstnání a pracuje v CGDF dobrovolně a zdarma.       
   

Děkujeme těm majitelům chrtů, kteří se „zčistajasna“ neobjeví u vrat areálu Greyhound Park s tím, že by si jejich pejsek rád na naší dráze zaběhal, nebo se nejlépe nejdříve podíval na chrtí akci. (Pejsek nám neznámý, o kterém naprosto nic nevíme, nevíme nic o jeho zdravotním stavu, neprošel veterinární kontrolou, atd.) Ostraha areálu je povinna bdít nad dodržování Návštěvního řádu a nepovolí vstupy psů, kteří nejsou uvedeni na startovní /programové listině. Toto nařizuje Návštěvní řád areálu Greyhound Park. 

 
Děkujeme těm majitelům chrtů, kteří se „zčistajasna“ (bez ohledu na to, zdali se chrtí akce tohoto dne vůbec koná (!)) -  neobjeví i se psem u vstupní brány areálu Greyhound Park s tím, že by si rádi areál prohlédli – a jejich pejsek také. Ostraha areálu to nemůže (!) dovolit.
U brány areálu je vyvěšeno oznámení, že je do areálu Greyhound Park Motol zakázán vstup se psy, kteří nejsou uvedeni na startovní/programové listině. 

 

Greyhound Park Motol není něco jako oplocená kynologická louka

Prosíme ty majitele chrtů, kteří mají "jiné" představy o provozu víceúčelového zábavně-sportovního  stadionu, aby se snažili pochopit, že areál Greyhound Park Motol není areál jen pro psy, že nejde o oplocenou louku, (na jakou jsou lidé v Česku zvyklí), že areál není určen pro venčení psů (a koneckonců není ani kde ve veřejné části psy venčit)  a že v areálu tohoto typu nejde volně brouzdat se psem budovou, recepcí, restauracemi, tribunami, terasami, komunikacemi, parkovištěm, apod. - někteří návštěvníci, kteří v areálu sportují (in-line, motokáry, šlapadla pro děti) a občerstvují se v restauraci, nemusí mít psy rádi. Někteří návštěvníci se dokonce psů bojí a oceňují, že oni nebo jejich vystresované děti se se psy vůbec nesetkají.

Své vlastní komunikace a prostory mají v Greyhound Parku sportovci lidští, své vlastní komunikace a prostory (včetně logistiky) mají i sportovci psí


Greyhound Park Motol v Praze není palouk, a není jen obyčejná chrtí dostihová dráha, a tak do  Greyhound Parku, dle jeho Návštěvního řádu, nesmí vstupovat lidé se psy, kteří nejsou uvedení na startovní /programové listině. Do areálu Greyhound Park Motol lze vstoupit pouze v konkrétní den, konkrétní hodinu, konkrétní a předem registrovaný pes, o kterém s jistotou víme, že je očkován, a tento může vstoupit pouze do konkrétních prostor v areálu.)


Ani na podobných chrtích dostihových stadionech, např. v Anglii či Irsku, není možné,

aby libovolného dne divák i se psem napochodoval do areálu stadionu (do restaurací, bister, tribun, sky-boxů, apod.), neboť chrt, který se daného dne chrtí aktivně neúčastní, ten na závodiště nemá vůbec přístup, a ti psi, kteří přišli do areálu chrtího stadionu regulérně (jsou účastníky akce), mohou vstupovat jen do určených prostor (přejímka, paddock – kennel, apod.).
Na představení např. do divadla se také nemůžete dostavit se psy.

Diváci dostihů chrtů v Greyhound Parku
(což nejsou jen příbuzní startujících chrtů, jak je v ČR a okolí obvyklé), chtějí taktéž svůj klid k pořádanému představení a chtějí čisté hygienické prostředí a nechtějí se procházet přes močové louže, nebo si odnášet na podrážce exkrementy.  

Nemusíme jistě připomínat, že v zemích, kde jde o profesionální chrtí dostihový sport, tak osoba, která trénuje chrty (a říká si trenér), má, mimo jiné, i vlastní tréninkovou dráhu ve svém vlastním teritoriu a na profesionální závodní dráhu jezdí jen do zkušebních trialů a k závodům chrtů.
V ČR a okolí přenášejí majitelé chrtů / trenéři chrtů tuto svou trenérskou povinnost na dostihové dráhy. (výjimkou je jen několik málo lidí). Zřejmě to u oplocených palouků, či více-méně upravených amatérských chrtích dostihových drah je skoro jedno, avšak v případě profesionálního závodiště Greyhound Parku Motol jde o laskavost vůči chrtům. 

 

Greyhound Park Motol není jen chrtí dráha.

Greyhound Park Motol má na své sportovní pláni několik druhů sportovišť - pískový závodní okruh, asfaltový závodní okruh, vnitřní hřiště -  ty jsou provozovány dle předem daného plánu.  Naše ČGDF má na provoz pískové dráhy určenou dobu – kvótu, a tu musí dodržet. Proto majitelé chrtů, kteří chtějí u nás běhat, by měli mít zájem na co nejkratší době při "papírování" na závodišti (tzn. vše dobře připravit předem), aby mohlo běhat co nejvíce psů.

Zkuste si představit,  kolik stewardů v různých funkcích se jednomu startu chrta na dráze celkem musí věnovat, (přičemž váš majetek hlídá ještě ostraha s rozsáhlým CCTV systémem),
kolik času a prostor se tím zabere a pak musí uklidit, předtím také vytopit/vychladit a odvětrávat, apod., kolik revizních zpráv a kontrol to představuje,
kolik energií a prostředků se vyplýtvá (elektřina, voda na mytí a zavlažování dráhy, benzín do traktoru na úpravu dráhy, odplevelování dráhy, apod.), také
kolik zařízení a vybavení se musí spustit
(a předtím udržovat) -
- ve srovnání například s tím, že startovné za jednu jízdu motokáry na asfaltovém závodním okruhu se platí mnohem více peněz a zaneprázdněný je u toho pouze jeden či dva lidé na obsluhu.    

Děkujeme těm majitelům chrtů, kteří ač jsou z jiné dostihové organizace a jiné dráhy, jsou té velikosti, že zcela úpřimně sdělili svůj pocit z nedávné prohlídky areálu Greyhound Park a zejména řídící věže a vyjádřili se v tom smyslu, že se v Greyhound Parku Motol cítí jako ve středisku NASA. 

 

A tak středisko „NASA“ (tedy GPM) prostě musí mít svůj řád, tak jako jej má jakýkoli jiný podnik – obchodní firma.
Do O2 Arény se také nemůže divák dostavit na nějaké představení i se svým psem. 
Dle pokřivené optiky některých českých majitelů chrtů / psů by pak mělo být možné, aby na dostihy koní  v Chuchli se diváci mohli dostavit i se svým koněm, libovolně se tam promenádovat a uvelebit se s ním třeba na tribuně, v hledišti nebo i v restauraci, či v divácké restauraci. 


(Koneckonců - už na chrtí dostihové dráze Praskačka jsme zavedli, že každý majitel chrta, který chce svého psa nechat na naší dráze proběhnout, musel se předem řádně dle našich pravidel přihlásit - nikoli si jen přiskočit do areálu Praskačka dle toho jak se komu ráno právě zachtělo a tak vejít do našeho časového plánu).

Proto těm, kteří uvykli volnému pohybu se psem po lukách a hvozdech natolik, že si jinou situaci (tedy areál, jež je vlastnictvím obchodní firmy, a ve kterém je několik závodních drah, nikoli jen dráha pro chrty)  představit asi ani neumějí - je důležité zkusit vysvětlit, že areál Greyhound Park nejsou "luka", byť je v areálu chrtí dostihová dráha,
a že např. v O2 Aréna Praha by se takoví také stěží mohli "producírovat" se psem po tribunách, sky-boxech, bistrech, restauracích, komunikacích, apod. na libovolném z pořádaných tam představeních.

Česká greyhound dostihová federace musí pravidla firmy, v jejímž areálu působí, dodržovat tak - jako by byla její vlastní, proto je (nejen) Návštěvní řád areálu Greyhound Park součástí jejích pravidel.

 

Děkujeme za pochopení.       

 

Česká greyhound dostihová federace /ČGDF

Dále čtěte:
O areálu Greyhound Park Motol:
https://www.greyhoundpark.cz/o-arealu-greyhound-park-motol/
Chrtí dostihy v Greyhound Park Motol:
https://www.greyhoundpark.cz/clanky/chrti-dostihy.aspx


ctyrlistek_Greyhound_Park_Motol.jpg©  Česká Greyhound Dostihová Federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - ČGDF © - www.cgdf.cz

ČGDF / Dokumenty / Informační zpravodaj ČGDF / Provoz chrtí dráhy v Praze
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba