FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Chrtí dostihy a Zlatý chrt - Odpovědi Zdenka Grondola


Chrt_dostihy_Oskari_Golden_Greyhound_Awards_Park_Motol_Praha.jpg

Zkuste závodního greyhounda - chrta s minulostí     

Chrt_dostihy_Oskari_Golden_Awards_Greyhound_Park_Motol_star_Kinloch_CHANDON.jpg

Formule_CGDF_10x15_logo_Ceska_greyhound_dostihova_federace_2.jpgWhite_zavodni_chrt_Ceska_greyhound_dostihova_federace_CGDF.jpg
White Elbony
Cayenn_zavodni_chrt_Ceska_greyhound_dostihova_federace_CGDF.jpg
Cayenn Elbony
Gucci_zavodni_chrt_Ceska_greyhound_dostihova_federace_CGDF.jpg
Big Daddy Gucci

 Praha 27.3.2017

Nejčastěji kladené otázky médií v souvislosti s akcí Zlatý chrt
Odpovědi prezidenta České Greyhound Dostihové Federace

    

Chrtí Oskaři a Chrtí formule CGDF v Greyhound Parku Motol Praha


Jak Vás napadlo spojit chrtí závody s charitou a pokolikáté chrti podporují charitu?


Titul nejlepšího z nejlepších dostihových  Greyhoundů České republiky, Zlatý chrt – Velmistr, nese s sebou i finanční ocenění.  Jelikož i můj greyhound před léty toto ocenění  získal, rozhodl jsem se jeho finanční výhru věnovat na charitativní účely, a následně se z toho stala tradice.
Následovali mne i další majitelé vítězných Zlatých chrtů – Velmistrů, a tak je tomu doposud.

V tomto roce probíhá již 10. ročník šampionátu Zlatý chrt ČR, a sedmým rokem majitelé vítězných chrtů podporují charitativní činnost.


Co bylo impulzem k uspořádání  akce Zlatý chrt


Vidím analogii mezi závody pilotů Formule 1 a závody nejrychlejších psů planety - greyhoundů.
Vím, že Formuli 1 smí hostit jen ty nejlepší závodní okruhy, které splňují určité parametry.
Taktéž dostihy greyhoundů by měly hostit jen ty nejlepší závodní "okruhy", a tím naše chrtí dráha v Praze bezpochyby je.

Tak jako bychom jen těžce mohli říci po jednom či dvou závodech pilotů Formule 1, který z pilotů je nejlepší, a která závodní stáj je ta nejlepší a  náleží jí ocenění  poháru konstruktérů, tak je tomu i v naší  závodní formaci dostihových greyhoundů, které říkáme Formule CGDF.  

Naši Zlatí chrti  jsou dokladem skvělé genetické dispozice závodníka, pomyslný pohár konstuktérů získává přeneseně chovatelský kennel ze kterého pes pochází, a kromě toho jsou Zlatí chrti také dokladem skvělé péče jeho majitele a trenéra o něj, a to po celou dostihovou sezónu. 
A takový výkon už si zaslouží výjimečnou oslavu, stejně jako je uspořádána slavnostní recepce na  konci závodů Formule 1.


Naši vítězní greyhoundi  jsou z celého světa a jsou opravdové dostihové celebrity, někteří mají dokonce i své Fan kluby, zaslouží si proto po svém výjimečně dlouhodobém skvělém výkonu ocenění jako celebrity lidské, tedy slavnostní předávání zlatých sošek, včetně limuzíny, červeného koberce na který vstupují , apod.

Předávání “Chrtích Oscarů“ je událost, která nemá ve světě obdoby a značí obrovskou úctu majitelů dostihových greyhoundů k tomuto noblesnímu plemeni.
Jde bezpochyby o výjimečnou propagaci chrtího dostihového sportu v podání majitelů chrtů sdružených v České Greyhound Dostihové Federaci.


Kolik chrtů se každoročně účastní závodů?


Každoročně, stejně jako ve Formuli 1, se před zahájením dostihové sezóny chrti registrují a kvalifikují na dostihy, z naší statistiky vyplývá, že se jedná, dle sezóny, o cca 20 – 35 greyhoundů.  Ve finále pak závodí cca 22 závodníků, zase obdobně jako ve Formuli 1.

Tito chrtí závodníci po celou dostihovou sezónu sbírají své body za své umístění za každý dostih, podobně jako je tomu u Formule 1, a některý z nich, s největším počtem dosažených bodů,

se  pak stane Zlatým chrtem, což je přes optiku závodů Formule 1 náš, řekněme, pilot Rosberg.
Takže kdyby takový chrt třeba i svůj poslední dostih nedoběhl do cíle jako první,  může mít nasbíráno za sezónu již tolik bodů, že se stává Zlatým chrtem.

 

Související odkazy :

zkuste-zavodniho-greyhounda-chrta-s-minulosti/

https://www.greyhoundpark.cz/vuittonka-je-vic-nez-kabelka/

Poznámka kolektivu autorů redakce CGRN:

Majitelé vítězných chrtů obecně za své peníze a svou práci,  víc - míň, přímo či nepřímo, propagují kromě svého psa i jeho rodiče, i chovatelskou značku, neboli chovatelský kennel (ze kterého pes pochází), který však na trénink chrta - na jeho poplatky / startovné, apod., novému majiteli pravděpodobně finančně nepřispívá. Lidé v ČR a blízkém okolí by to mnohdy ani nenapadlo, neboť chrta často mají za člena rodiny.

Pozn.: Majitelé chrtů sdruženi v ČGDF si vybrali přímé potomky Top plemeníků celého světa, dostihové legendy profesionálních dostihových drah z Irska, Anglie, Austrálie, Ameriky
Upředňostňované značky jsou např.: Big Daddy Cool, Kinloch, Elbony, apod., viz:
http://www.cgdf.cz/cs/chrti-zavodnici-formule-cgdf.html

http://www.cgdf.cz/cs/chvala-genetickeho-materialu-greyhoundiho-zavodnika-white-elbony.html

http://www.cgdf.cz/cs/pro-a-proti-v-greyhound-racing.html

                                         ©  ČGDF - Česká Greyhound Dostihová Federace / CGRF - Czech Greyhound Racing Federation ©

Chrt_dostihy_Oskari_Golden_Greyhound_Awards_Park_Motol_Praha.jpg
Chrt_dostihy_Oskari_Golden_Awards_Greyhound_Park_Motol_star_Kinloch_CHANDON.jpg
Victorian-Greyhound-Awards.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2017 / Czech Greyhound Racing News 1/2017 / Chrtí dostihy a Zlatý chrt - Odpovědi Zdenka Grondola
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba