FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Informace chovatelům chrtů

ČGDF už není!

Greyhound Park Motol (GPM) chrtí akce nikdy nepořádal a nepořádá - pouze pronajímá prostory

O areálu Greyhound Park Motol
Oznameni.jpg
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/02025/medium/Oznameni_6.jpg
Chrti_dostihy_Greyhound_Park_Motol_starter_registrace.jpg
Chrti_dostihy_CGDF_vedeni_navnady.jpg
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01153/large/Video_jury_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC09890.jpg
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01153/large/Timekeeper_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M0316.jpg
http://www.cgdf.cz/user_data/cms/fotogalerie/01651/large/Greyhound_Park_Motol_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_9505_v.jpg
EVENT_Greyhound__Park_Motol_Praha_Slavnostni_odhaleni_automobil_159.jpg

Praha, 9.4.2018

Informace chovatelům chrt -  Těm, kterých se to týká


Vážení,

k nynější situaci v oblasti chrtích akcí pořádaných na chrtí dráze v Greyhound Parku Motol v Praze:

Jak známo, Česká greyhound dostihová federace (ČGDF), jinak neziskové sdružení majitelů greyhoundů, již chrtí akce v Greyhound Parku Motol v Praze (ani jinde) nepořádá, neboť ukončila svou činnost a tudíž, logicky, již neplatí Greyhound Parku Motol pronájem chrtí dostihové dráhy a prostor souvisejících.
Dále viz.: Oznámení ČGDF

Protože někteří z Vás, přes oznámení ČGDF, stále kontaktují bývalé spojení ČGDF (e-mail, telefon, FB), nebo dokonce spojení Greyhound Parku Motol, či jejich zaměstnance v soukromí - s cílem na chrtí dráze v Praze se svým psem trénovat, nezbývá než zopakovat - ČGDF UŽ NENÍ.
Už není neziskové sdružení majitelů greyhoundů ČGDF, kteří pořádali chrtí akce v minulosti v Praze
(a předtím v areálu s chrtí dráhou Praskačka).
Už nejsou členové ČGDF, sponzoři a mecenáši, kteří v minulosti po dlouhá léta solidárně a ze svého hradili rozdíl mezi příjmy a výdaji ČGDF.
Dále viz:
- Díl III.- Provoz chrtích dostihů ČGDF - Není Greyhound jako Greyhound

- Základní údaje ČGDF

Kdo si této éry se svým psem užil, nechť se raduje, neboť – ČGDF UŽ NENÍ.
Troufám si tvrdit, že takový defacto "rozvinutý komunismus", jaký byl mnohdy známými mecenáši chrtího dostihového sportu pořízen pro "všechny bez rozdílu", jen tak v ČR už nebude.
Dále viz: Slib ku cti sv. Františka

Už není to, že by majitelé greyhoundů z ČGDF (stejně jako kdysi na chrtí dráze Praskačka) stáli před volbou - buďto mít své psy po celou dobu akce (včetně závěrečných úklidových činností) zavřeny - např. v paddocku, či si platit cizí osoby pro péči o ně (a to se někteří z vás za to o ně “otírali”), a to vše jen proto, aby se „greyhoundáři“ mohli postarat o psy jiných plemen jiných majitelů chrtů, kteří jsou sdruženi jinde – u ČMKU/FCI.

I v dávnější minulosti, ještě na chrtí dráze Praskačka, bylo nesčetněkrát, i písemně, bylo negociováno, ale bezvýsledně, aby si majitelé whippetů a jiných plemen (malých plemen chrtů je více než greyhoundů) mezi sebou zvolili svého dostihového managera, neboť již v té době se dostihový manager - "greyhoundář", staral o všechny chrtaře bez rozdílu, zatímco jeho psi byli od rána do večera zavřeni v paddocku, a tak si již tehdy někteří "greyhoundáři" museli de facto platit cizí lidi, aby jejich psům zajistili nezbytnou péči.

Chrtí dostihy - STEWARDI Jeden z bývalých z členů ČGDF říká:
Chci si svého psa náležitě užít – chci se od něj bezprostředně po běhu dozvědět, co říká, jak se mu běželo, kdo a co tam na dráze, či co zamýšlel a co mu třeba vyšlo nebo nevyšlo, atd. – nechci jen to, že můj pes má odběhnuto a tak šupito ven k cizím lidem a ....... já se musím začít starat o cizí psy a lidi, nadto z jiné organizace, které je třeba obsloužit“)

Někteří z vás píší zaměstnancům GPM, že “u vás” (rozuměj v GPM) v minulosti se svým psem běhali, nebo někteří z vás směrem k GPM formulují dotazy se zvratným “se”, tedy že “se v Praze zase běhá, a tak by i oni chtěli”, a touto formulací se zvratným “se”, či vadnou formulací „u vás“ (rozuměj v GPM) - vynechávají důležitou skutečnost, že někdo, nějaký subjekt, musí v GPM chrtí akci pořádat a nájmy a provozní náklady chrtí akce platit. A nemá-li na to financí dostatek, musí si najít sponzora, či mecenáše.

Greyhound Park Motol (GPM) chrtí akce nikdy nepořádal a nepořádá.

Prostory areálu GPM jsou jejich výrobní prostředky a GPM objednané prostory pronajímá a blokuje pro pořadatele soukromých akcí – a za to se platí.
Pro akce na chrtí dráze (a prostorách souvisejících) platí stejný obchodní princip, jako pro jakékoli jiné prostory areálu, a svou akci si zde může uspořádat jakýkoliv subjekt, včetně psího - tedy jakýkoliv chovatelský klub, apod.

Chrtí akce v GPM konané jsou akcemi soukromých subjektů, a je-li to schůdné, jsou k některým z nich přizváni i diváci z řad veřejnosti.
Není však možné, aby - jak někteří z vás poptávají - aby zaměstnanci GPM směrem ke svému zakázníkovi, (který si objednal a zaplatil svou soukromou akci), vznesli dotaz, zdali by ke své akci nechtěl ještě cizí osoby, a aby tak při své akci “nechal svého”, a začal se starat o cizí osoby a jejich majetek.


Anologicky k tomu by bylo možno říci, že když si například automobilka pronajme pro svou akci asfaltový závodní okruh v GPM, může si kdokoliv cizí myslet na to, že by se k jejich akci přidal,  a to proto, že má doma také automobil, a také by se na jejich akci rád “projel”.

Je bez významu, o které pronajaté prostory té které soukromé akce v Greyhound Parku Motol jde - jestli o závodní dráhu pískovou, nebo závodní dráhu asfaltovou - bylo by neslušné a neprofesionální prozrazovat jméno klienta a potávat jej ve smyslu výše uvedených požadavků některých z vás.

Má-li někdo zájem o chrtí akce v GPM, nechť kontaktuje své spoluvěrce, osloví představitele svého klubu, apod., popř. nechť si najde sponzora, či mecenáše, a poptá pořádání chrtí akce na známém spojení Greyhound Parku Motol - tak jak se praví v závěru Oznámení ČGDF.
(Apropó - je tady ještě k mání chrtí dostihová dráha Praskačka)

- jeden z členů bývalé ČGDF -

Související odkazy:
Provoz chrtí dráhy v Praze
 

Chrti_dostihy_CGDF_vedeni_navnady.jpg
EVENT_Greyhound__Park_Motol_Praha_Slavnostni_odhaleni_automobil_159.jpg
Chrti_dostihy_Greyhound_Park_Motol_starter_registrace.jpg
ČGDF / Dokumenty / Informační zpravodaj ČGDF / Informace chovatelům chrtů
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba