FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

White - Zlatý chrt Velmistr - Formule CGDF

Šampion dostihů a výstav České greyhound dostihové federace

Champion_White_Zlaty_chrt_Velmistr_Czech_Greyhound_Racing_Federation.JPG
Závodní šampion WHITE ELBONY (IE)
Parents: Big Daddy Cool (AU) x Elbony Spirit (IE)

Slovy klasika:
"délka těla s šířkou v ladný přechází souhlas a zevnější formy zmohutněním vrstev souměrně se zakulacují"

Dnešními slovy:
"Wajtíka je až škoda zakrývat při slavnostním dekorování vítězů dečkou, neboli jacketem vítěze."

Chrtí velmistr prokazuje nejen fyzické, mentální, ale i skvělé genetické předpoklady k tomuto druhu sportu, neboť výkon psa i trenéra není soustředěn do jednoho či více  stěžejních závodů, trvalou kondici a skvělý zdravotní stav nutno udržet po tři dostihové sezóny, což je nejen u závodních greyhoundů opravdu nesmírně těžké.

Double_White_Czech_Greyhound_Racing_Federation.jpg  
 • Závodní Formule CGDF generuje vítěze greyhoundích závodů s tituly Zlatý chrt
  Formule CGDF sice generuje každým rokem ve svém bodovacím šampionátu vítěze s titulem Zlatý chrt v různých závodních kategoriích, na zisk titulu Zlatý chrt ve stupni velmistr (jedno které závodní kategorie) je pro závodníka z různých důvodů poněkud obtížnější. Více v článku.

 • Pro a proti v Greyhound Racing
  Jsou greyhoundi, kteří okamžitě štěkají na příchozího greyhounda, sápají se na něj, svému majiteli se na vodítku škubají  a vzpínají a někteří u toho i pění.
  Jsou však greyhoundi, kteří ve vztahu ke svým sparingpartnerům jsou vždy v klidu a v pohodě. Jde o typický obrázek chrtích závodišť s profesionálním sportem a v Česku je typickým představitelem emocionálně vyrovnaného a neagresivního závodního greyhounda právě White Elbony. Více v článku.

 • Chvála genetického materiálu závodníka White Elbony
  White Elbony je originál, velmi dobře se adaptuje na závodní styl svých soupeřů ve smečce a vytvořil si svůj ojedinělý závodní styl, kterým stíhá návnadu na dráze, a který je právem přirovnáván  k proslulému závodnímu stylu pilota Schumachera, když závodil v F1 za stáj Ferrari. V tom se liší od ostatních chrtích sportovců a v tom je mimo jiné jeho velikost. Více v článku.
© Česká greyhound dostihová federace / Czech Greyhound Racing Federation ©

Double_White_Czech_Greyhound_Racing_Federation.jpg
White_Double_Velmistr_bordura.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2012 / Czech Greyhound Racing News 1/2012 / White - Zlatý chrt Velmistr - Formule CGDF
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba