FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Obrazy o chrtech Františka Ringo Čecha

O Františku Ringo Čechovi
4.6.2013
Multi - Umělec i politik František Ringo Čech
Jak mnozí čtenáři webových stránek naší České greyhound dostihové federace - www.cgdf.cz - již vědí, multi-umělec Fr. Ringo Čech namaloval osm obrazů o chrtech a je autorem humorných legend k těmto obrazům. Ringo s humorem sobě vlastním dokáže do jednoho obrazu s daným tématem vměstnat ještě mnoho dalších samostatných příběhů.
Fr. Ringo Čech - Zlatá Dior - Těžká volba
25.2.2013
Známý umělec Fr. Ringo Čech namaloval v pořadí již osmý obraz o chrtech, tentokrát s názvem "Zlatá Dior - Těžká volba" - obraz je věnován známé chrtí závodnici NewMac Dior, která získala titul Zlatý chrt roku 2011. Obraz naivního umění byl záměrně graficky rozostřen, neboť bude veřejnosti teprve slavnostně odhalen. František Ringo Čech, jako vždy, k obrazu sepsal humornou legendu. Z legendy můžeme odcitovat větu: "Po svém vítězství Zlatá Dior prohlásila ... dosáhla jsem chrtího Olympu, nelze už nic víc!..."
Zlatý chrt Velmistr White Elbony brání Zdenka Grondola
30.8.2012
Další obraz Františka Ringo Čecha o chrtech se jménem "Zlatý chrt Velmistr White brání Zdenka Grondola aneb incident v Motole." namaloval slavný Ringo na počest dvojtého Zlatého chrta - Velmistra (Velmistr Double). Ringo jako vždy sepsal k obrazu vtipnou legendu, tentokrát okořeněnou značnou dávkou černého humoru. Obraz slavnostně odhalil tento obrazu při příležitosti konání "greyhound awards" - předávání ocenění Zlatý chrt 2011 dne 24.03.2012 v Hotelu Esplanade Prague.
Osudová přitažlivost
28.5.2012
Proslulý malíř naivního umění pera i štětce se tentokrát nezabývá konkrétní chrtí událostí, ale hlubším tématem, kterým je osudová přitažlivost člověka a chrta. Koho jiného by obraz tohoto námětu a názvu měl zobrazovat než prezidenta České greyhound dostihové federace, pana Zdenka Grondola, kterému se již dávno přezdívá Zdenek Greyhound Grondol
Formule Greyhound Star Moto Racing
15.3.2012
Doposud neodhalený obraz Fr. Ringo Čecha, jehož slavnostní odhalení teprve čeká na svou zvláštní příležitost. Můžeme pouze prozradit ze zveřejněné ochutnávky z předání obrazu jeho majiteli Zdenku Greyhound Grondolovi, že se v obraze objevují jezdci závodní stáje Ferrari jménem Greyhound Star Moto Racing se jmény Dan Želinský, Janko Daniš a Max Stanco. Prý se také v legendě k obrazu dozvíme, proč je jeden ze závodních vozů Ferrari rozbitý a je na něm položen kabát, netýká se však jezdeckého umění tří zmíněných závodníků.
White Elbony je rychlejší než Enzo Ferrari, Zdenek Grondol a Václav Klaus
14.3.2012
Fr. Ringo Čech namaloval obraz na počest Zlatého chrta - Velmistra jménem White Elbony. Legenda k obrazu, jejíž autorem je také Fr. Ringo Čech vypráví o posledním závodu na Praskačce před otevřením nového stadionu „Sultána a Tyrla“ v Praze Motole (pozn. pozdější návrh Ringa byl název "Grondolák", avšak oficiální název zní Greyhound Park Motol v Praze). Ringo tento obraz odhalil na slavnostním předávání "chrtích Oskarů" - Zlatý chrt 2010 dne 12.03.2011 v luxusním Kobe Restaurant Prague.
Zlatý chrt Velmistr Cayenn - vždy o délku dřív!
13.3.2012
Obraz vznikl jako doklad pro věčnou slávu prvního Zlatého chrta - Velmistra, kterým se stal známý šampion Cayenn Elbony. Z legendy k obrazu citujeme: "Celosvětová Greyhoundová asociace vyslala do Motola komisaře a když ten vše potvrdil, nařídila zakoupit nové tahací motory na dvě rychlosti. Jednu - původní, pro dostih bez Elbonyho, druhou rychlost v podstatě téměř dvojnásobnou v případě, kdy se Cayenn Elbony zúčastnil."
Ringo odhalil svůj obraz při slavnostním předávání "chrtích Oskarů" v Hotelu Esplanade dne 06.02.2010.
Tragédie na Praskačce - Rozvod Alda a Krejzinky
12.3.2012
S typickým humorem namaloval Fr. Ringo Čech další obraz o chrtech, tentokrát však jako odpověď na nevěru chrtí novomanželky Krejzinky, která čeká štěňátka, jejichž otcem však není chrtí novomanžel Aldo z Měňan. Bratr Andy nevěrnou Krejzinku neuhlídal.
Svatba Alda a Krejzinky (šmíruje bratr Andy)
11.3.2012
Malíř naivního umění Fr. Ringo Čech namaloval svůj první obraz o chrtech s názvem "Svatba Alda a Krejzinky" v roce 2007. Ringo jej namaloval na počest prvního chrtího sňatku v České republice. Celý svět očekával početí štěňátek veleslavného páru. S humorem sobě vlastním Ringo zobrazil nejen šťastné novomanžele, ale i bratra ženicha, který dle Ringa byl připraven svého bratříčka zastoupit i v manželských povinnostech, kdyby bylo nejhůř.
Nelze nezmínit, že František Ringo Čech se zhostil role oddávajícího chrtího páru - Alda a Krejzinky. Fr. Ringo Čech slavnostně odhalil obraz na chrtí dostihové dráze Praskačka České greyhound dostihové federace dne 17.06.2012.
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba