FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

O Františku Ringo Čechovi

Multi - Umělec i politik František Ringo Čech

1_titulni_a_posledni_strana_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
2_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
3_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
4_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
5_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
04.06.2013, Praha, Greyhound Park Motol
 

O Fr. Ringo Čechovi - který maluje obrazy s chrtí tématikou

Jak mnozí čtenáři webových stránek naší České greyhound dostihové federace - www.cgdf.cz - již vědí, multi-umělec Fr. Ringo Čech namaloval osm obrazů o chrtech a je autorem humorných legend k těmto obrazům. Ringo s humorem sobě vlastním dokáže do jednoho  obrazu s daným tématem vměstnat ještě mnoho dalších samostatných příběhů. Ringovy obrazy nesou názvy: Svatba chrtů Alda a Krejzinky (šmíruje bratr Andy), Tragédie na Praskačce - Rozvod Alda a Krejzinky, Zlatý chrt Velmistr Cayenn - vždy o délku dřív!, White Elbony je rychlejší než Enzo Ferrari, Zdenek Grondol a Václav Klaus, Formule Greyhound Star Moto Racing, Osudová přitažlivost, Zlatý chrt Velmistr White Elbony brání Zdenka Grondola, Zlatá Dior - Těžká volba.

Ringovy legendy k obrazům jsou neméně humorné, někdy ovšem, jak už to u Ringa bývá, někdy také těžce publikovatelné. Posuďte sami a shlédněte odkaz:  

http://www.cgdf.cz/cs/obrazy-o-chrtech-frantiska-ringo-cecha.html


Božský Ringo - skládá texty písniček o chrtech a chrtích dostizích

"Božský Ringo" také složil několik písniček o chrtech a chrtích dostizích, vynalezl několik kouzelných slov  pro branži dostihů chrtů, jako např.  chrtoškap digitální časomíry,  apod. Texty jeho chrtích písniček zveřejněné v minulosti na našich webových stránkách se "utopily" spolu s bývalým softwarem a archívem CGDF v něm vedeným. Proto prosíme o strpení, neboť je pro Vás, naše milé čtenáře, zase brzy obnovíme.

 

Kdo je František Ringo Čech (1943, Praha)

Absolvent Státní konzervatoře v Praze, spisovatel, zpěvák, hudebník, herec, malíř, politik. Vyučil se televizním mechanikem, jako učeň založil s Ivem Pešákem a Ivanem Mládkem skupinu Storywille Jazz, během studia na konzervatoři hrál ve studiní skupině tradičního jazzu Pavla Smetáčka a stal se spoluzakladatelem skupiny Olympic. Po ukončení studia odjel jako herec Černého divadla Jiřího Srnce do USA, kde rok hrál v Las Vegas. Po návratu domů založil vlastní rockovo skupinu Shut Up a současně se stal šéfem orchestru divadla Semafor v Praze.

Za dobu své hudební kariéry nahrál několik desítek LP a více než 200 SP desek, zejména se zpěváky Viktorem Sodomou a legendárním Jiřím Schelingerem.

V roce 1985 přestala být hudba jeho hlavní profesi a založil Čechovo Prozatímní divadlo, jehož je protagonistou a ředitelem. Napsal pro něj hry Loupežníci na chlumu, Dívčí válka (více než 1600 repríz), Titanik, Smích se Shakespearem, Sjezd za vaše peníze a Oheň a voda.


Měl dva vlastní televizní pořady Zpívá a hovoří F.R. Čech a shakespearovskou trilogii Třikrát s Wildou, společně s Petrem Novotným. S ním také napsal scénáře k celovečerném filmům Přátelé Bermudského trojúhelníku a s režisérem Smyczkem Sedm hladových. V roce 2000 připravil pro Českou televizi třináctidílný seriál Pra Pra Pra..., který režíroval František Filip ve hvězdném obsazení. Současně s profesí herce, ředitele a autora divadelních her píše Ringo úspěšné knihy.


V roce 1991 vstoupil na politickou scénu, roku 1994 vyhrál pražské primárky a stal se členem Zastupitelstva hlavního města Prahy, o dva roky později se stal poslancem Parlamentu ČR. Po ukončení druhého volebního období Poslanecké sněmovky PČR již nekandidoval.


Po návratu do světa umění musel Ringo Čech překonávat devět let izolace a velmi těžce bojovat o politickou činností ztracenou popularitu a lásku diváků a čtenářů.


Od roku 2973 maluje. Měl několik desítek výstav, jeho obrazy jsou v soukromých sbírkách a galeriích v Praze, Paříži, Berlíně, Varšavě, Moskvě, Frankrurtu nad Mohamem, Vídni, Torontu, Gujranwale, Gmundu, Remeši, Lausanne, Lyonu, Courchevel, Tokiu, Kjótu a Madridu. K majitelům jeho obrazů patří řada významných sobností, režřisér Roberto Enrice, herci Jean-Francois Balmer, Annie Girardotová, Franco Nero i Arnold Schvwarzenegger, tenistka Martina Navrátilová, prezident Václav Havel a další.


----------------------

- Tolik z Programu divadelní komedie "Ringova škola života a sexu", který v úplnosti můžete shlédnou na scanech listů programu v níže uvedené fotogalerii. Brožurka programu této kulturní události se stala váženým artefaktem pana Zdenka Grondola, prezidenta České greyhound dostihové federace - CGDF, která je uložena v přísně střeženém trezoru CGDF.  


Související odkazy:


                                     © Česká greyhound dostihová federace - CGDF  / Czech Greyhound Racing Federation - CGRF ©


1_titulni_a_posledni_strana_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
2_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
3_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
4_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
5_Ringova_skola_zivota_a_sexu.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2013 / Czech Greyhound Racing News 2/2013 / O Františku Ringo Čechovi
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba