FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

ZLATÝ CHRT 2013 - Racing - Sprint


         ZLATÝ CHRT -  VELMISTR PAR EXCELLENCE                        ZLATÝ CHRT 2013 - MISTR

                               NewMac DIOR                                                                    Big Daddy GUCCI 

Greyhound_Grandmaster_Dior_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Prague_Motol.jpg
   Winner 2010, 2011, 2012, 2013 - fena, Greyhound - Sprint,  96 bodů

Otec: Droopys Scolari
Matka: Droopys Dior
Pohlaví: fena
Datum narození: 02.08.2008
Původ: IE
Váha: 22 kg
Barva: noir
Majitel: Rudolf Želinský
Země: Česká republika
Greyhound_Gucci_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Prague_Motol_256.jpg
                Winner 2012, 2013 - pes, Greyhound - Sprint, 159 bodů

Otec: Big Daddy Cool
Matka: Queen Smig
Pohlaví: pes
Datum narození: 20.02.2011
Původ: AU
Váha: 34 kg
Barva. blue
Majitel: Rudolf Želinský
Země: Česká republika
                                   

Seriál závodů Formule CGDF 2014

V kategorii Zlatý chrt - Greyhound  Sprint získali nejvíce bodů v  seriálu Formule CGDF 2013 greyhound - pes GUCCI  a greyhound - fena DIOR.

Jakkoli to zní neuvěřitelně, je faktem skutečnost, že drobná závodnice DIOR získává i čtvrtým rokem ze všech závodnic nejvyšší počet bodů za své umístění v dostizích uplynulého roku. Závodnice NewMac Dior je svou sbírkou absolutního vítězství  v šampionátu Formule CGDF na tom stejně, jako závodní jezdec Sebastian Vettel v šampionátu Formule 1.

U obou "pilotů" obou seriálů, Formule 1 i Formule CGDF, nejde jen o vítězství psa v jednom, dvou, či více závodech, ale o absolutní vítězství psa za celou danou závodní sezónu a pak s opakováním absolutního vítězství po celá čtyři léta.

Chrtí závodník Gucci je statný, silný pes, u kterého vítězství lze i tipovat a do své sbírky si Gucci připsal vítězství i druhým rokem, čímž dosáhl na stupňovaný titul Zlatý chrt - Mistr. Typickým pro něj je krásná hustá srst vzácné modré barvy, která se nemění ani v létě.

Formule CGDF a Formule 1

V závodech Formule 1 závodilo v roce 2013 celkem 24 jezdců 12 stájí. Piloti Formule 1 jezdí ve stále stejném počtu celý seriál, všichni jezdci startují na stejném okruhu, které jsou postupně střídány.
Na začátku sezóny 2013 se kvalifikovalo do závodů Formule CGDF 14 greyhoundů, což je na dostihovou dráhu v Česku a na každotýdenní obsazenost závodů v Česku úctyhodný výkon. 
(V Česku je již historicky velmi malý počet aktivních závodních greyhoundů, snad jich s nástupem skvělé dostihové dráhy se skvělým závodním systémem trochu přibude).

Formule CGDF závodí po celou sezónu také se stejným počtem jezdců, avšak tito závodní okruhy nestřídají - chrtí závodní okruh takových kvalit,  jaký mají k dispozici v Praze, jinde v amatérské "kontinentální" Evropě nenajdou. Majitelé chrtů své psy  "do horšího" postavit nechtějí a na jízdy na profesionální dráhy "ostrovní" Evropy (Irsko a Anglie - kde lidé nacházejí v Greyhound Industry zaměstnání - profesi) zase nemají čas, neboť mají svá náročná občanská povolání.  

Majitelé greyhoundů sdruženi v CGDF - České greyhound dostihové federaci - z titulu zodpovědnosti nenechají svého psa startovat na travnaté dostihové dráze (mezi jiným i z toho důvodu, že na trávě uklouzne i člověk, natož chrt v šedesáti-sedmdesáti kilometrové rychlosti) a nestaví jej na start vícekrát, než jednou za 24 hodin, při delších tratích s přestávkou i delší.
V těchto parametrech se liší od mnohých jiných majitelů greyhoundů amatérské kontinentální Evropy, kteří své chrty nechají startovat dva i třikrát
v jednom dni.
Nejlepší pro chrty je závodní dráha s pískovým tělesem v Praze - Motole a nejlepší pro ně je pouhý jeden start za den - díky tomu chrti mohou závodit do vysokého věku a dožít se vysokého věku.

Bernie Ecclestone si vymyslel Formuli 1, Zdenek Grondol si vymyslel chrtí Formuli CGDF, ve které jsou aplikovány stejné principy.
Tyto principy mají v chrtí formuli v důsledku vliv na "dlouhověkost" chrtího závodníka, a myslí se tím i jeho závodní období.
Chrti z CGDF jsou v takové kondici, že mohou závodit i v poměrně vysokém věku, stejně jako např. maratónci - senioři, kteří běhají třeba i v sedmdesáti. 
Na závodní dráze kontinentální Evropy již stěží uvidíte greyhounda v šesti letech (pokud je majitel vůbec ještě má), i pětiletí jsou spíše výjimkou.
V CGDF v klidu závodí i greyhoundi desetiletí - jsou udržovaní, v dobré mentální i fyzické kondici, závodění jim přináší radost.

Zatímco však Formule 1 je show, která vydělává, na Formuli CGDF nevydělá vůbec nikdo, snad pouze diváci, a to zážitkem, za kterým by
museli jinak až do Irska či Anglie, za dalším až např. do Austrálie či Ameriky. (neboť pouze tam může startovat až osm chrtů najednou).
 
Stejně jako v největší show, jakou bezesporu Formule 1 je, jsou i do Formule CGDF vybíráni ti nejlepší  z nejlepších chrtích závodníků, přesněji - přímí potomci celosvětově známých dostihových legend z profesionálního dostihového sportu (Austrálie, Irska, Anglie) a TOP plemeníků celého světa.   
 
Závodnice NewMac Dior je držitelkou rekordu chrtí závodní dráhy Praskačka ve sprintu a rekordmankou závodní dráhy Praha ve sprintu.
Její výsledné časy nebyly doposud překonány ani na jedné z dostihových drah. Jde bezesporu o nejrychlejší fenu greyhounda v Česku a okolních zemí.
Na pískovou chrtí dostihovou dráhu Praskačka se sjíždělo mnoho majitelů chrtů z okolních zemí, v Praze si chrtí dráhu zkoušeli i šampioni zahraničních dostihových drah, výsledky našich rekordmanů obou dvou dostihových drah CGDF však doposud nebyly překonány.

Dior svým výkonem dokázala posunout hranice prý nemožného - mnozí majitelé chrtů byli v době vzniku Formule CGDF mínění, že jeden chrt nemůže vyhrát tři roky za sebou - a ejhle, Dior dokázala, že na jejich "odborná" mínění nelze brát zřetel a že do své sbírky stupňovaných titulů ulovila i čtvrtý - který byl stvořen přímo pro ni.  Dior je Zlatý chrt - Velmistr Par Excellence.  

Závist a pomluvy

Často se nás lidé ptají, zdali nám nevadí, že nám někteří lidé závidí a pomlouvají nás. Odpovědí na tyto a podobné otázky je ve vyjádření velikána
závodů Formule 1, pilota Vettela pro deník F1 News.cz, který otiskl:

Vettel: Každý den musím přijímat nové výzvy, závist si musíte zasloužit

Sebastian Vettel je čtyřnásobným mistrem světa. Úspěch mu nepřináší pouze radost, musí za něj také platit.

Vettel: Každý den musím přijímat nové výzvy, závist si musíte zasloužit
Celý článek: http://f1news.autoroad.cz/novinky/46949-vettel-kazdy-den-musim-prijimat-nove-vyzvy-zavist-si-musite-zaslouzit/
Takže i v tom to má Dior a Formule CGDF a Vettel ve Formuli 1 - podobné.

Chrtí dostihy v ČR:

Podrobnosti o dostizích v České republice:

 http://www.cgdf.cz/cs/chrti-dostihy-v-ceske-republice-1.html
  

Proč:

Vysvětlení, proč členové České Greyhound Dostihové Federace (CGDF) zvolili způsob závodů shodný se závody pilotů Formule 1 - naleznete
v odkaze: http://www.cgdf.cz/cs/zavodni-formule-cgdf-generuje-viteze-greyhoundich-zavodu-s-tituly-zlaty-chrt.html

Související odkazy:

Pohádky o chrtech Dior a Chanel:

http://www.cgdf.cz/cs/dior-v-greyhound-chateaux-praha.html
http://www.cgdf.cz/cs/Chrti-princezny-Jo-Ne.html

                                                 © Česká greyhound dostihová federace (CGDF) - Czech Greyhound Racing Federation (CGRF) ©Greyhound_Grandmaster_Dior_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Prague_Motol.jpg
Greyhound_Gucci_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Prague_Motol_256].jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2014 / Czech Greyhound Racing News 1/2014 / ZLATÝ CHRT 2013 - Racing - Sprint
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba