FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

František Ringo Čech maluje příběhy chrtů

Malíř naivního umění František Ringo Čech maluje obrazy o chrtech


Obrazy o chrtech Františka Ringo Čecha

František Ringo Čech jako první český malíř namaloval chrty greyhoundy, či spíše chrtí přiběhy.  Namaloval již čtyři obrazy o příbězích dostihových chrtů z České greyhound dostihové federace: Obrazy o chrtech Františka Ringo Čecha


Přiložené foto ve fotogalerii:

Obraz: Svatba chrtů Alda a Krejzinky, šmíruje bratr Andy - historicky první obraz o chrtech, na svatbě chrtů byl František Ringo Čech oddávajícím, svědky byli herečka Uršula Kulková a herec Jaroslav Sypal. Oddávající tehdy řekl: "Sňatky z rozumu bývají jedny z nejpevnějších."
Více v historické reportáži z chrtí svatby na chrtí dostihové dráze Praskačka ZDE.


Obraz: Rozvod chrtů Alda a Krejzinky - Chrtí novomanžerlka Krejzinka byla chrtovi Aldo nevěrná. Z nemanželského lože povila chrtí nevěrnice nádherná štěňátka. Co udělal své nevěrné manželce  zklamaný greyhound Aldo vyjádřil malíř ve svém obraze a přiložené legendě k obrazu.
Z rozhodnutí bratra Andyho se Aldo rozhodl věno určené pro Krejzinku vyzvednout a utratit. Zlomený greyhound Aldo požádal Ringa o rozvod.
Více v dopise chrtího manžela Alda nevěrné chrtí manželce Krejzince


Obraz: Zlatý chrt Velmistr Cayenn - Vždy o délku dřív - Rozbor díla "Zlatý chrt Velmistr Cayenn - vždy o délku dřív!"

Související odkazy:


Díla malíře naivního umění Františka ringo Čecha jsou plna typického nezaměnitelného humoru, originality a všechna díla jsou doplněny legendou, které ilustrují malované příběhy.

František Ringo Čech se (kupodivu všech svých osobních kritiků) prosadil i jako naivní malíř, podmanil si svět výtvarného umění a jeho naivní obrazy stále více pronikají do renomovaných galerií doma i v zahraničí.

Pan František Ringo Čech je člověk, který neustále své příznivce a obdivovatele, jakož i své kritiky a odpůrce, něčím novým udivuje. Činí tak především jak svojí neutuchající aktivitou, tak šířkou svých uměleckých zájmů, jedná se o lidskou bytost, která je bezesporu nepřehlédnutelná, stejně jako je nepřehlédnutelný rozměr všech jeho osobních aktivit.

© Česká greyhound dostihová federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - CGRF ©

Ringo_obraz_Svatba_chrtu_DSC09674.jpg
Ringo_obraz_Rozvod_DSC04970.jpg
Ringo_obraz_Velmistr_Cayenn.jpg
Frantisek_Ringo_Cech_Ceska_greyhound_dostihova_federace_DSCN12555.JPG
Fr_Ringo_Cech_na_chrti_dostihove_draze_Praskacka_DSC00102.JPG
F.Ringo_Cech_Ceska_greyhound_dostihova_federace_DSC01349-v.JPG
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2011 / Czech Greyhound Racing News 1/2011 / František Ringo Čech maluje příběhy chrtů
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba