FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Australská chrtí legenda v Praze

Pups_Gucci_Greyhound_Racing_Federation.jpg

Potomci legendárního závodníka  - štěňátka Gucci, Dolce & Gabbana, Louis a Vuitton - přiletěli do Prahy

Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07906-v.JPG Přílet australské legendy - zleva:
L. Jurková a chrti Dolce & Gabbana,
Z. Grondol a chrt Gucci,
J. Grondolová a chrti Louis a Vuitton
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07834.jpg
Přívítání vzácných pasažérů na pražském letišti. Viněty lahví australského vína zdobí emblémy klokanů - synonymum Austrálie.
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07494.jpg
Inspekce na letištní ploše
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07314-v-1.jpg
Jaký pes, takové sako
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03400.jpg
Vuittonka se směje jako Wajtík
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07637.jpg
Vuittonka a kabelka Vuittonka
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07930.jpg
Chrtí medvídci - Louis, Vuitton, Dolce
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07954.jpg
Kdo se nachomýtl poblíž, ten byl zmuckán
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07357.jpg
Ladislava Jurková v tričku D&G a greyhoundí štěně Gabbana
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2050.jpg
Zleva: Ladislava Jurková, Zdenek Grondol, Jarmila Grondolová
a Big Daddy Cool
Praha, 18.8.2011

Dne 3.8.2011 přistálo na letišti Praha - Ruzyně letadlo společnosti British Airways s pěti vzácnými pasažéry, jejichž cena je vyčíslena na více než půl milionu korun. Jmenují se Gucci, Dolce & Gabbana, Louis a Vuitton a nejedná se o světoznámé módní značky, ale o chrtí batolata vskutku královského původu. 
Až z daleké Austrálie přiletěli do České republiky přímí potomci legendy profesionálního dostihového sportu – greyhounda jménem Big Daddy Cool a Queen Smig. Chovatelem těchto úžasných štěňátek je známý australský chovatel - Anthony Duggan.
O tom, že se jedná o výjimečná štěňata, svědčí nejen sportovní výsledky jejich legendárního australského otce, urozenost jejich královské matky, ale také mimořádné  výsledky jejich staršího bratra jménem White Elbony, který v ČR již závodí. 

Královský původ předpokládá královské přivítání a tak se v prostorách pražské letištní cargo zóny objevil dlouhý červený koberec, banketový stůl v bílém a také bílé i červené australské víno.
Viněty na lahvích vína nesly obrázek klokana, který je u nás vnímán jako typické zvířátko u protinožců. Nechyběly státní vlajky Austrálie a České republiky, které dávají tušit australsko-české přátelství, také množství fotografů a zástupců tisku.
 
PR oddělení České greyhound dostihové federace (CGDF)  navrhovalo rozprostřít červený koberec již na letištní ploše, ale prezident CGDF to s ohledem na bezpečnost štěňat nakonec nedovolil. Pan Zdenek Grondol se chrtích štěňátek nemohl dočkat, bedlivě monitoroval průběh jejich přepravy i z míst, kde je návštěvníkům letiště vstup přísně zakázán (např. vzletová a přístávací plocha, pojížděcí runway apod.). Důležitost pasažérů dokládá i skutečnost, že příslušné letadlo British Airways doprovázelo hned několik vozů Safety Car.
Pro méně zasvěcené nutno dodat, že import australských štěňat, nota bena takto exkluzivního původu a to navíc celého vrhu, je unikátem kontinentální Evropy, který nemá v celé chrtí historii obdoby.
Fotogalerie z příletu letadla na pražské letiště a odbavení vzácných štěňátek bude následovat.
Sledujte tyto stránky!

Světově známí rodiče a štěňata se jmény světově známých módních značek, to dávalo dohromady unikátní kombinaci, takže že nebylo možno jinak, než aby štěňátka přivítali jejich majitelé stylově a oděli se v souladu se jmény svých pejsků. „Jaký pes, takové sako“, vyjádřil někdo na místě trefně.
Nutno dodat, že noví majitelé štěňat si oděvy zmíněných značek nepořídili toliko kvůli svým pejskům, ale že jde o jejich oblíbenou značku oděvů, neboť každý z nich prý se v té které značce velice dobře cítí a dlužno dodat, že každému z nich oblečení zvolených luxusních značek, určených na volný čas, typově opravdu sedí.  

Neuvěřitelnou dálku absolvovala v letadle sotva půlroční greyhoundí štěňátka a každý, kdo si zkusil let na opačnou stranu zeměkoule, byť by letěl v nejvyšší luxusní třídě, jistě potvrdí, že jde o poměrně únavnou záležitost. A co na vzdálenou kombinovanou přepravu štěňátka?  
Neuvěřitelné, ale první fotografie jednoho ze štěňátek na české půdě, přesněji řečeno na transportním páse z nákladového prostoru letadla, dokládá, že se štěně vůbec nebojí a naopak má poněkud usmátý výraz. No, celý bratříček Wajtík.

Z transportních beden vystupovala štěňátka trochu vyplašeněji, ale šlo jen o velmi malý okamžik. Za malou chvíli si štěňátka získala celé okolí včetně fotografů a redaktorů.
„Ne chrti, ale rozkošní medvídci to jsou“, ozývalo se z řad laických diváků, jejichž původní představa byla o pejskovi, co vypadá jako že jim majitel nedává dost jídla. 

Je faktem, že se přílet štěňátek opozdil právě proto, že se do původně nachystaných transportních beden nachystaných profesionální přepravní firmou štěňátka prostě nevešla. Možno říci, že jejich otec jménem Big Daddy Cool má své potomky ve velikosti opravdu Big a že jejich matka je nejen svým jménem pravá královna. Přeci se nebudou štěňátka krčit a sklánět hlavu, aby se někam vešla, že?
 
Proslýchá se v legraci, že zpožděný přílet štěňátek jistojistě zavinila jediná holčička mezi
bratříčky – jménem Vuittonka, neboť během přestupu v Londýně neodolala možnosti nakupů u Louis Vuitton. Ať to bylo jak bylo, faktem je, že Vuittonka měla na obojku zavěšenu také miniaturní zlatou kabelečku provenience LV. 

„Musela jsem zamáčknout slzičky, když jsem poprvé viděla videozáznam z jejich přepravy
transportním pásem a uvědomila si, jak dlouhou cestu štěňata absolvovala, domýšlela co si asi říkala, co to všechno kolem nic je, kde to jsou, co to kolem hlučí“, prozradila své pocity paní Grondolová. „A když jsem viděla první foto mé Vuittonky v bedně na transportním pásu, na které se přes mřížku ven v klidu a zvídavě dívá až směje, smála jsem se a brečela zároveň.

Čisťoučká vymydlená štěňátka vystupovala z transportních beden a  pro zvědavé můžeme potvrdit, že i uvnitř beden bylo čisto, a ani stopy po nějaké „nehodě“. Bedny byly vylepšené oproti těm, které majitelé chrtů pamatují při příletu greyhoundů Black a White z Irska do Prahy. Ovšem, odtud do Česka nejde zas až o tak velkou vzdálenost.
 
Můžeme prozradit, že majitelé chrtích štěňátek (Big Daddy Gucci - pan Rudolf Želinský, Big Daddy Louis - pan Zdenek Grondol, Queen Vuitton - paní Jarmila Grondolová, Cool Dolce - paní Ladislava Jurková, Cool Gabbana - paní Ladislava Jurková) svá štěňátka již přihlásili do chrtí školičky Greyhound Schooling Academy v Praze, akreditované Českou greyhound dostihovou federací, ve které se naučí základním návykům nutným pro život v domácnosti a dovednostem nutným pro chrtí závodění. Jejich nejlepším učitelem jim jistě bude jejich nevlastní bratr White Elbony.

Není bez zajímavosti, že australská štěňata doma přivítaly také známé chrtí princezny – Dior a Chanel, dovezené z Irska. 

O prvních okamžicích štěňat doma vás budeme informovat zase příště. Fakt je, že každý majitel chrta s jistotou potvrdí, že chrti jsou jako plemeno úžasní, ale skutečnost, že jej vlastníte od štěněte - jsou pocity velmi,  velmi sladké a zážitky nesdělitelné.  To se musí prostě zažít.   
 
Těšíme se až v roce 2012 štěňata uvidíme běhat na novém Multifunkčním sportovním stadionu Praha - Motol, Greyhound Park Motol, jehož součástí je také písková chrtí dostihová dráha.

Chrti členů České greyhound dostihové federace, která sdružuje majitele greyhoundů,  zatím běhají na chrtí dostihové dráze Praskačka, jediném závodním oválu s pískovým tělesem dráhy u nás, která je pro běhy chrtů a zejména pak greyhoundů - nejvhodnější.

Tento dovoz chrtích štěňat se majitelům tak zalíbil, že nejsou daleci toho, že by si svou radost v blízké budoucnosti opět zopakovali.  Dlužno dodat, že prvenství v zajištění leteckého dovozu chrtích štěňat z prostředí profesionálního dostihového sportu greyhoundů, a to konkrétně z Irska, má pan Jiří Jirout,
který je taktéž členem České greyhound dostihové federace.

Česká greyhound dostihová federace je unikátem nejen na českém území, neboť není členem českých či moravských kynologických organizací, ale je členem World Greyhound Racing Federation, celosvětové organizace s profesionálním dostihovým sportem. 

Související odkazy:
        Louis Vuitton Praha, Pařížská ulice:    
© Česká greyhound dostihová federace ©

Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03400.JPG
Big_daddy_cool_resized_Czech_greyhound_racing_federation.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03405.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03829.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07276.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07302.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07314-v.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07315.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07342.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07349.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07357.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07360.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07383.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07494.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07627.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07628.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07634.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07637.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07638.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07827.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07834.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07839.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07841.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07844.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07861.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07862.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07868.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07869-v.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07875.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07877.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07881.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07884.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07886.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07897.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07903.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07905.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07906.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07907.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07909.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07915.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07920.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07922.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07923.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07924.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07930.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07932.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07933.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07938.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07941.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07942.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07951.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07954.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07956.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07957.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07958.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07960.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07962.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07980.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07981.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07989.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07996.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07998.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07999.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC08003.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC08016.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC08020.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_0008.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_0011.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_0054.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_0056.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03424.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2001.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2011.jpg
Big_Daddy_Cool_Pups_Czech_Greyhound_Racing_federation_DSC03256.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2016.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2018.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2019.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2020.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2023.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2024-v.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2026.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2030.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2031.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2035.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2036.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2037.JPG
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2040.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2045.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03260.jpg
Puppy_Big_Daddy_Cool_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_2050.jpg
White_Elbony__Zlaty_chrt_Velmistr_Ceska_greyhound_dostihova_federace.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2011 / Czech Greyhound Racing News 3/2011 / Australská chrtí legenda v Praze
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba