FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Pozdrav prezidenta CGDF

Česká greyhound dostihová federace - Czech Greyhound Racing Federation

Vážení a milí
účastníci a příznivci dostihů chrtů České greyhound dostihové federace,

rád bych touto cestou, kterou volím vůbec poprvé, se oficiálně se všemi rozloučil a uzavřel tak dostihovou sezónu 2010.


Přestože jsme měli krásnou a noblesní příležitost společného rozloučení na posledním dostihovém dni Mikuláš Greyhound Race na chrtí dostihové dráze Praskačka,  přeci jen provozně-technické záležitosti dostihového dne ne vždy dovolují nechat průchod vnitřním pocitům.


Rád bych tímto vyzdvihnul práci každého z Vás, která je hodna úcty a obdivu. Jen nejbližší Vaše okolí je seznámeno s mírou osobních obětí, které vynakládáte na přípravu chrta na dostihovou dráhu, s množstvím energie vynaložené na jeho péči doma, i s tím, jak vysoké časové i finanční oběti vynakládáte na přípravu chrta k dostihům a dostihy samotné.

Kolik je to za dostihovou sezónu proježděného benzínu, kolik ujetých kilometrů, kolik je to umořeného času. Všichni víme, že jeden z nás dokonce dojíždí na každý dostih až z Rakouska – má mnoho obdivu, a snad mu vůle vydrží i v roce příštím.


Každý z Vás jste věnovali mnoho ze svých osobních vkladů, ať už jakéhokoli druhu, do našich společných dostihů, do dostihového sportu chrtů v České greyhound dostihové federaci a společně jsme vytvořili něco opravdu mimořádného. 


Mám tu čest, že se ve svém povolání mohu setkat s pochvalnými ohlasy lidí různých společenských vrstev a profesí - zástupců firem, umělců,  výlučných zájmových klubů, i s lidmi různých činností, např. na stavbách, moto-závodech, apod., na vysokou úroveň, či spíše výlučnost námi provozovaných dostihů chrtů greyhoundů.
Rád bych si vypomohl i citací pochvaly  bývalého generálního sekretáře WGRF – pana Seana Collinse, (IE), velikána a legendy profesionálního dostihového sportu chrtů (nyní v zaslouženém důchodu), který již se již dříve vyjádřil v tom smyslu, že je vidět, že povznášíme dostihy chrtů výše.
Pochvaly patří nám všem.


Za svou osobu, a mé nejbližší – členy přípravného teamu našich dostihů - pak mohu s radostí vyslovit, že za léta práce až dřiny, kterou jsme věnovali produkci dostihů ČGDF a jejich realizaci na  chrtí dostihové dráze Praskačka, mnohdy ve prospěch „všech bez rozdílu“,
(pozn. webmastera: ve prospěch široké dostihové veřejnosti)
se poprvé se stávajícím  kolektivem cítíme opravdu dobře a dokonce se při vší naší práci i neskutečně opravdově bavíme.
Atmosféra našich dostihů České greyhound dostihové federace je, díky nám všem, jedinečná.


Rád bych Vám ještě poděkoval za ochotu při změnách termínů dostihů našeho dostihového kalendáře, když jsem využil možnosti propagace závodního greyhounda ve spojení s racingem závodních supersportů – Greyhound Star Moto Racing Team.   
Mnozí víte, že ke změnám termínů nepřistupuji rád, a i ve svém náročném občanském povolání svým závazkům v dostihovém sportu chrtů dostojím,  snad proto velmi ctím i čas jiných.
Za vstřícnost a ochotu Vám všem moc děkuji.


Dovolím si vyjádřit potěšení i z toho, že jsem se mohl, kromě obvyklé práce na společných dostizích chrtů v Praskačce,  i ve svém občanském povolání věnovat novému projektu, který by měl ještě lépe sloužit závodním chrtům i jejich majitelům, a který nemá v kontinentální Evropě obdobu - projektu nové chrtí dostihové dráhy v Praze. Tímto projektem se budeme moci s důstojností postavit k celé řadě chrtích dostihových drah vyspělých zemí, co se s dostihového sportu chrtů týče.      


Ještě jednou bych rád vyjádřil uspokojení a poděkování Vám všem za to, že jste každý z Vás důstojně přispěl k hodnotě, která nám byla svěřena předky – našim dostihovým chrtům, šlechtěným tisíciletím. Jsem rád, že novodobá honitba šlechty – dostihy chrtů na dostihové dráze -  jsou realizovány takovými lidmi, kterým slovo šlechetnost není cizí.   >
Přeji Vám všem veselé a šťastné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2011, hodně štěstí, spokojenosti a zdraví.

Budu moc rád, když se s Vámi setkám opět na naší společenské akci Zlatý chrt, která je zlatým hřebem dostihové sezóny 2010.


Zdenek Grondol
Prezident České greyhound dostihové federace

Související odkazy:

© Česká greyhound dostihová federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - CGRF ©

Ceska_greyhound_dostihova_federace_logo.gif
konik_greyhoundik_white_ceska_greyhound_dostihova_federace_148px.jpg
PF_2011_Czech_Greyhound_racing_federation_Happy_New_Year_DSC04015-bordura.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2011 / Czech Greyhound Racing News 1/2011 / Pozdrav prezidenta CGDF
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba