dostihy_chrtů_PC_2010_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC02742-v2-r.JPG
Greyhound Sjudraget Lijane
(rodiče: Švédsko - Švédsko)
Praha, 12.11.2010

Dostihy chrtů Podzimní cena v uplynulém víkendu málem skončily kuriózním výsledkem - dva vítězové v jednom závodu. Až speciální měřící zařízení, které měří výsledky běhu závodníků s přesností až na tisícinu sekundy, spolehlivě určil vítěze.
Rozdíl byl pouhých 0,004 sec!

Závody chrtů greyhoundů tohoto dostihového dne byly neobvyklé již svými sestavami závodníků. Závodní teamy byly složeny ze závodníků buďto barvy černé, nebo bílo-modré, což zvyšovalo atraktivitu dostihů.

V dostizích chrtů sestavy černé zvítězila greyhoundí fenka NewMac Dior. Mladá závodnice Dior je skvělého původu irského. Dior měla ale na mále, neboť zvítězila rozdílem pouhé 0,004 sec před závodnicí Sjudraget Lijane, která má skvělý původ švédský.

"To bylo o fous, či spíše psí fousek," řekl sekretář České greyhound dostihové federace, pan Rudolf Želinský. Pak se zamyslel nad rozdílem čtyř tisícin sekundy, a dodal: "o fusiček na šířku." Foto-finish z výsledku běhu obou závodnic dokládá jeho slova.

Z dostihu chrtů bílo-modré sestavy vzešel jako vítěz greyhound White Elbony, který má rodiče australsko-irské a jehož otcem je šampión australských profesionálních drah a matka je závodnice z drah irských. Z kamerového systému, který sleduje chování závodníků na trati v každý okamžik závodu z několika úhlů, dokazuje, že chrtí závodník White Elbony se stále drží svého zvláštního stylu běhu, kterým se odlišuje od ostatních závodících greyhoundů.

Své běhy si vyzkoušela také nová frekventantka chrtí akademie - Greyhound Schooling Academy, Mount Cappucine´s Jamaica z Rakouska a prokazuje, že je velmi nadějnou mladou závodnicí. Ostatní greyhoundi si zaběhli trať tréninkově, v režimu sólo běhů.

Reportáž a další fotografie z dostihového dne najdete na adrese:

Na chrtí dostihové dráze Praskačka dostihují nejrychlejší z nejrychlejších greyhoundů kontinentální Evropy se zcela unikátním původem, který byl donedávna na českých dostihových drahách pouhou utopií a dostihy chrtů jsou tak opravdovou lahůdkou pro milovníky chrtího dostihového sportu.

Zdroj: ČTK / Protext.cz - Dva vítězové v jednom závodu? * Napětí na chrtí dostihové dráze Praskačka

Hka.cz - Dva vítězové v jednom závodu?

PrClanky.cz - Dva vítězové v jednom závodu? * napětí na chrtí dostihové dráze Praskačka