FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

Charakteristika Greyhound Race Track Praskačka

Závodiště je spravováno členy České greyhound dostihové federace, člena WGRF

Czech_Greyhound_Race_Track_Praskacka-logo.jpg                       WGRF_World_Greyhound_Racing_Federation_logo.jpg                  Ceska_greyhound_dostihova_federace_logo.gif             CGDF_formule_logo_pruhled_black_2_gif.gif  

Czech Greyhound Race Track Praskačka

Jde o jedinou chrtí dostihovou dráhu v Česku, (kromě ní existují v Česku tři travnaté), která má pískové těleso dostihové dráhy, což  je pro chrty nejvhodnější.
 
Jako jediná chrtí písková dostihová dráha v kontinentální Evropě je Czech Greyhound Race Track Praskačka neobyčejně nadstandardně technicky vybavená v každém segmentu, který se dotýká procesu dostihů chrtů – všechny prvky dohromady pak  tvoří komplex skvělých technických podmínek pro chrtí běhy, který snese srovnání s profesionálními dostihovými dráhami v zemích, kde je dostihový sport chrtů národní tradicí, přičemž v některých parametrech je dokonce i předčí. (např. elektronické Jury, kamery okolo oválu dráhy)

Komplex implementovaných technických prvků chrtí dostihové dráhy Praskačka ji činí ve světovém měřítku za  jednu z nejbezpečnějších a pro dostihy chrtů, zejména dostihy greyhoundů, nejvhodnějších.
Pozn.: je už jen na majiteli chrta, jak se postará o další bezpečnostní prvky, ke kterým patří správná výživa, trénink, pohoda chrta při transportu, bydlení, zavádění na start, atd.  – tzv. Welfare, nezanedbatelné je i potřebná dávka štěstí při výběru geneticky nezatíženého jedince.
(V amatérské kontinentální Evropě se o chrta stará většinou jeho majitel, který je zároveň většinou  i jeho trenér)

Chrtí pískovou dostihovou dráhu Praskačka spravují a provozují členové České greyhound dostihové federace

Tato chrtí písková dostihová dráha je ve správě členů sdružení s názvem Česká greyhound dostihová federace, (CGDF),  která je členem World Greyhound Racing Federation (WGRF) – sdružením zemí s profesionálním dostihovým sportem.
Chrtí dostihová dráha Czech Greyhound Track Praskačka prošla začátkem roku 2004 generální opravou, a navazující výstavbou,  také z charitativního počinu a vkladu prezidenta České greyhound dostihové federace.
Top Filantrop pan Zdenek Greyhound Grondol přispěl k tomu, aby i chrti v Česku běhali na skvělé chrtí dostihové dráze Praskačka profesionálních parametrů.   

V Česku jednotlivé chrtí dostihové dráhy i sdružení provozující dostihy chrtů na těchto drahách fungují na klubovém principu. Nejde o obchodní,
tj. smluvní, vztahy.

Výše poplatku za startovné za dostih či trénink na chrtí dostihové dráze Praskačka je jen symbolická, ať už se jedná o poplatek člena, nebo nečlena, nebo hosta akcí CGDF.
Každý účastník dostihů či tréninků, tj. každý majitel chrta je i po zaplacení poplatku za startovné na chrtí dostihové dráze Praskačka dotován. 
Kdyby byl v poplatku za startovné zohledněn celkový objem investic, které každý majitel chrta  na akcích CGDF na chrtí dostihové dráze Praskačka užívá, tak adekvátní výší poplatků (i kdyby byla stanovena) by český majitel dostihového chrta těžce zaplatil.
Výše poplatků je mnohdy stejná nebo obdobná jako na chrtích dostihových dráhách v okolí (i v zahraničí), avšak majitel chrta zde užívá vybavení a zařízení, které nemá v kontinentální Evropě obdoby.

Majitel chrta si dokonce  značnou část zaplaceného poplatku za startovné v dostihu odnáší ihned po veterinární přejímce zase zpět – v podobě důkladného vyšetření jeho chrta a také v podobě neustálé pohotovosti veterináře během doby, kdy jeho pejsek sportuje. Na přímé náklady za provoz akce, či dokonce amortizaci zařízení a vybavení už peněz nezbývá.

Chrtí dostihovou dráhu Praskačka mají ve správě členové České greyhound dostihové federace od roku 2004, která funguje na klubovém principu. 

Chrtí písková dostihová dráha Praskačka je charitativním počinem nejen pana Zdenka Grondola

Objem vybraných financí z poplatků za startovné nestačí na zaplacení nájmu za závodiště Praskačka, ani na ostatní provozní náklady dostihů a tréninků České greyhound dostihové federace (voda, elektřina, nafta, benzín, atd.). Už vůbec nezůstává na obvyklé trofeje vítězů – poháry, dečky, apod.
Rozdíl mezi výnosy a náklady jsou - jen značné náklady, a to ve všech třech výše uvedených položkách, a ty od počátku až dosud solidárně hradí ze svých zdrojů prezident ČGDF – Zdenek Grondol a sekretář ČGDF - Rudolf Želinský.
 
V minulosti se členové různých dostihových spolků na dostihové dráze Praskačka fungujících skládali tu na nájem, tu na potřebné vybavení či zařízení, tu na benzín, najímala se i přenosná buňka se záchodem.   

Poté, co chrtí dostihová dráha Praskačka  byla z počinu pana Zdenka Grondola generálně zrekonstruována, a je jím i panem Rudolfem Želinským stále dotována, přesto mnozí majitelé chrtů v amatérském prostředí střední Evropy mají za to, že svým příchodem na dostihy či tréninky a souvisejícím poplatkem za startovné – i této dráze „nosí dráze peníze“.
V amatérské střední Evropě jde bohužel celkem o obecně rozšířené myšlení v tomto.

Přínos pro majitele chrta v amatérské kontinentální Evropě

Možná to tak někde jinde je, u u jiných organizací, že majitel chrta zaplacením poplatku za startovné  „nosí dráze peníze“, každá padesátikoruna dobrá, avšak na úroveň chrtí dostihové dráhy Praskačka (a její související náklady) by nestačily poplatky za dostihy či tréninky ani všech chrtů Česka a blízkého okolí dohromady.
Majitel chrta sice poplatek za startovné do pokladny donese, ale mnohem více zkonzumuje, rozuměj – využije, než skutečně zaplatil. 
Nehledě na to, že majitelé chrtů na dostihové dráze Praskačka byli od roku 2004 několik let dotováni i finančně - pomocí finančních výher, které majitelům chrtů zajišťoval pan Zdenek Grondol a Rudolf  Želinský. Chovatelé chrtů tak byli podporováni ve své živnosti.
O nákladech na vysokou úroveň dostihů chrtů v podání České greyhound dostihové federace, které jsou i v dalších záležitostech některými členy ČGDF dotovány – ani nemluvě.
Sázková kancelář Sranda-Tip - systém

Podmínky pro chrty i jejich majitele v celé české historii nikdy nebyly na této výši.

Chrtí dostihová dráha Praskačka - Rozcestník parametrů Czech Greyhound Race Track Praskacka:
http://www.cgdf.cz/cs/dostihova-draha-chrtu-praskacka.html

Praha, 16.12.2010
© Česká greyhound dostihová federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - CGRF ©

Czech_Greyhound_Race_Track_Praskacka-logo.JPG
Greyhound_Race_Track_Praskacka_Ceska_greyhound_dostihova_fedeace_1.jpg
Greyhound_Race_Track_Praskacka_Ceska_greyhound_dostihova_fedeace_2.jpg
Greyhound_Race_Track_Praskacka_Ceska_greyhound_dostihova_federace_start_boxy_525.jpg
Greyhound_Race_Track_Praskacka_Ceska_greyhound_dostihova_federace_czech_derby_09-DSC05536.jpg
Greyhound_Race_Track_Praskacka_Ceska_greyhound_dostihova_federace_IMG_0488.jpg
ČGDF / O nás / Dostihová závodiště ČGDF / Dostihová dráha chrtů Praskačka / Parametry závodiště
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba