FORM_CGDF_LOGO.gif
ČESKÁ GREYHOUND DOSTIHOVÁ FEDERACE 

GREYHOUND WHITE ELBONY - MISTREM ČR UŽ POČTVRTÉ!

Potomek legendárního Big Daddy Cool slaví úspěchy v kontinentální Evropě v České republice

Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6849.jpg
Greyhound King - White Elbony (IE-AU)
Historický článek z roku 2009

Chcete-li vědět kdo závodí stejnou technikou jízdy jako proslulý Michael Schumacher, bývalý pilot Ferrari ve Formuli 1,  a tím již počtvrté získal titul Mistr České Republiky v racingu chrtů greyhoundů, podívejte se na přiložené fotografie.
Chcete-li vědět, kdo je současným korunním princem závodních greyhoundů v Česku, můžete si kliknout na internetový magazín Greyhound Racing News.

Uvidíte mladého chrtího závodníka White Elbony, který závodí stejným stylem jako nezapomenutelný "Schumi". Stejná technika nájezdu do zatáčky, stejný způsob řezání zatáček včetně stejně úžasného zrychlování.

S jistotou můžeme odhadnout, že White se s legendou jménem "Schumi" nikdy nesetkal, ale se stejnou  jistotou můžeme říci, že mladý greyhoundí talent se zájmem sleduje replay proslulých závodů Schumiho ve Formuli 1 a kromě toho velice rád silné závodní stroje obdivuje zblízka.
Proslulou závodní fintu používá greyhound White ve formuli České greyhound dostihové federace, člena World Greyhound Racing Federation.
Závodní stroje či piloty Formule 1 zde nenajdete, avšak kterýkoli milovník napětí, rychlosti, akcelerace,  mimořádného výkonu i krásných aerodynamických křivek si na své jistě přijde. Formulovými monoposty jsou zde chrti greyhoundi, kteří si toto srovnání bezesporu zaslouží, jsou nejrychlejšími chrty vůbec.

Mladý greyhound White Elbony si na závodním okruhu Greyhound Track Praskačka  v České republice "dojel " již v prvním svém závodu pro první místo stylem, kterým proslul Michael Schumacher. Prozradil to sestřih záznamů televizních kamer, které snímaly závod chrtů greyhoundů na tomto okruhu.
Rozbor telemetrie chování závodního stroje pilota White  na trati i v následující dostihové sezóně roku 2009 potvrdil,  že pilot White Elbony svou taktiku měnit nehodlá. Rozbory umožňuje desítka elektronických rozhodčích umístěných okolo celého tělesa závodní dráhy, záznamy se archivují. 

Závodní greyhound White se svou technikou výrazně odlišuje od techniky běhu ostatních závodníků.
Zatímco ostatní chrti greyhoundi překonávají v zatáčkách odstředivou sílu i pozice ostatních jezdců a  výrazně se tím mnohdy v závodu zpomalí, White si pohodlně běží po obvodu dráhy a zatáčku pěkně z kopečka seřízne do protější rovinky. Tam se k údivu opět vůbec nesnaží o získání pozice co nejblíže k vnitřnímu hrazení, kudy je tažena návnada - zajíc, a kde se shlukují ostatní chrti, ale běží vnějškem a klopení zatáčky opět využije ve svůj prospěch. "Wajtík" jednoduše seběhne vrškem dolů, získá rychlost a nechá se vynést do další rovinky.
Pak to na rovince rozpálí a závod vyhrává.

"Již v testovacích jízdách či při získávání závodní licence se mladičký White jevil velmi zvláštně, neboť se výrazně stranil závodícího kolektivu", prozrazuje kulantně jeho trenér. Popsal "jízdu" svého greyhounda,  jak krouží na okruhu výrazně vnějškem, ačkoli ostatní závodníci téměř přilepeni na vnitřní hrazení oválu dráhy následují svou kořist a cíl.

Ti, kdož něco vědí o tom, kolik představuje práce, úsilí i financí dopravit budoucí "greyhoundí závodní monopost" provenience Austrálie - Irsko do České republiky a co úsilí se musí vynaložit, než pilot získá závodní licenci,  tuší, jaké obavy mladičký "Wajtík" svou odlišností vzbuzoval.

Ukazuje se, že mladý chrt greyhound White Elbony, pilot z formule CGDF jakoby použil finesy největší legendy závodů formule 1 - Michaela Schumachera. White Elbony se ve své první závodní sezóně stal Mistrem České republiky 2008 ve dvou délkových distancích, na 300 m a 525 m, t.j. ve sprintu i v klasice. Ve své druhé závodní sezóně, sezóně roku 2009,  mladý White Elbony s lehkostí obhájil opět své prvenství a opět se stal Mistrem ČR 2009 v obou závodních distancích.

Wajtík má závodní finesy prostě v krvi. Jeho otcem je legendární Big Daddy Cool z Austrálie, jeho matkou je neméně slavná Elbony Spirit z Irska.

Legendárního greyhounda jménem Big Daddy Cool můžete vidět v akci: ZDE (Big Daddy Cool - Australian Greyhound).
Jedná se o greyhounda, který patří mezi TOP sportovce Austrálie i mezi TOP plemenné psy celého světa a spermobanka s jeho geny se pomalu ale jistě vyprazdňuje. Cena Big Daddy Cool, přesněji jeho genů - vzrůstá, vřava fanoušků celého světa toužících po jeho potomcích narůstá úměrně s úbytkem zásob genů v genobance.  O legendě jménem Big Daddy Cool se vedou rozsáhlá odborná i méně odborná ale vždy nadšená pojednání na celém světě. Jméno Big Daddy Cool vzbuzuje úctu a respekt.
Není bez významu, že otcem Big Daddy Cool je Just The Best - v překladu "Prostě to nejlepší".

A jaký je "Wajtík", korunní princ dostihové stáje ČGDF jinak, kromě toho že se zřejmě, alespoň co se dostihů týče, "potatil"? Při pohledu na jeho muskulaturu si opravdu pochutnáte a můžete vidět i svaly, které málokdy jsou k vidění. V jeho případě je skoro škoda jej při dekorování vítěze dostihů zakrýt - byť jde o jaket (dečku) vítěze. Při objetí Whita můžete zabořit nos do jeho srsti husté jako šlehačka a pod kůží cítíte neobyčejně tuhá svalová vlákna. Whitova muskulatura potvrzuje neobyčejnou četnost a hutnost svalových vláken australsko-irského plnokrevníka.
Dokáže vyskočit a vzpínat se do takové výšky, že byl vybrán do erbu České greyhound dostihové federace podobně jako byl vybrán vzpínající se kůň do erbu Ferrari. Při zavádění do startovacích boxů jde Wajtík klidně, nevyvádí, v boxu je potichu, při fotografování trpělivě a dlouho je ochoten pózovat, vlastní výraz věčného štěňátka. Kromě vlastností typických pro plemeno greyhound, je povahy veselé, rád provokuje a právem mu byl při jeho křtinách v Česku přidán přídomek - tasmánský čertík australský.

Tak jako se Wajtík zjevně neviděl s pilotem jménem Schumi a přesto používá jeho styl jízdy, tak se ve své domovině nemohl vidět s tasmánským strašidýlkem - a přesto mu toto přirovnání nadmíru sedne, jako by si z domoviny svého slavného otce opravdu něco odnesl. 
Když už jeho provokování dosahuje parametrů neúnosnosti, rozhodne se i velmi klidný greyhound Cayenn Elbony či ještě větší kliďas Cato Elbony jednat a parťáka umravnit. Důsledkem toho Wajtík  již odmala vypadá jako pirát - samá jizva, samý šrám, špička levého ucha zjevně chybí. Ale s dětskou umanutostí nedbaje - nepřestává a zachce-li se mu například právě té podušky, která je již obsazená, začne zas.

A jako každé pravé osobnosti nechybí ani Wajtíkovi osobitá zvláštnost, se kterou už do Česka jakoby dorazil, přesněji řečeno doletěl. Přiblížíte-li se svými ústy k jeho obličejíčku a znázorníte "muckání", Wajtík legračně na vás vytřeští své zelenošedé oči a svým jazýčkem "mucká" na oplátku, důkladně, ale tak, že se vás ani nedotkne, s milimetrovou přesností ve vzdálenosti od vaší pleti. Jak toho dosáhne - bůhsuď.
Mucká, ale neoslintá. "Je to nesmírně slaďoučké", prozrazuje jeho majitelka, "je to běloučký, miloučký, slaďoučký Wajtínek.
Co myslíte, dědí se to také?   (psst)
© Česká greyhound dostihová federace - CGDF / Czech Greyhound Racing Federation - www.cgdf.cz ©

Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_erb_250.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6849.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC05584.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07266.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC08082.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M7230.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_IMG_8901.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Nq1m8402.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6382.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M1309.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC06543.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC05504.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC05506.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC05524.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6809.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC03505.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6259.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M1933.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M6993.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M7011.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_PICT1360.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M1458.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC01229.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC01214.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC02697.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC02607.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Dsc02672.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC02272.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M5246.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M5276.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M5264.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_beh.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Swift-beh.jpg
Greyhound_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_S-W4.jpg
Greyhound_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Dsc02151.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_NQ1M2608.JPG
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Cayenn-v-kresle-DSC07502.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Preucil_DSC_0136_v.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_DSC07238.JPG
White_Elbony_Zlaty_chrt_Ceska_greyhound_dostihova_federace_DSC04010.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_Big_Daddy_Cool-bryle.jpg
Chrt_White_Elbony_Czech_Greyhound_Racing_Federation_big-daddy-cool-beh.jpg
ČGDF / Public Relations / Časopis Czech Greyhound Racing News / 2009 / 3/2009 / GREYHOUND WHITE ELBONY - MISTREM ČR UŽ POČTVRTÉ!
123456 © Česká greyhound dostihová federace © www.cgdf.cz |Mapa stránek 123456

© 2003 Česká greyhound dostihová federace, o. s.

Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího písemného souhlasu výslovně zakázáno. Všechna práva vyhrazena.

Technická správa: Mon Alba